Nawalne opady deszczu, intensywne burze i grad wielkości piłek golfowych – z takimi warunkami coraz częściej będziemy musieli się mierzyć. Gwałtowny opad to zagrożenie dla bardzo wielu gospodarstw domowych, który może doprowadzić do zalania budynku. Aby ochronić się przed dotkliwymi skutkami przepływu zwrotnego, warto jeszcze przed wystąpieniem szkody rozważyć montaż studzienki z urządzeniami przeciwzalewowymi.
Niestabilny klimat zagrożeniem dla kanalizacji
Gęsta betonowa zabudowa mieszkalna - Ateny / pixabay.com
Co mówią przepisy?
Norma określa sześć typów urządzeń przeciwzalewowych, które mogą chronić dom i kanalizację na działce. Biorąc jednak pod uwagę trend suburbanizacji, mogą się one okazać niewystarczające. Na działkach posiadających duży ogród, deszcz może nie nadążać ze wsiąkaniem, kierując się do najniżej położonych punktów i powodując zalania. W takim wypadku dobrze jest nie tylko posiadać urządzenie ochrony przeciwzalewowej, ale również studzienkę, w której przechowywane będą ścieki lub opadający deszcz.
Daniel Bogutyn, Specjalista ds.. Marketingu w firmie Kessel.
Studzienki do ochrony przeciwzalewowej – charakterystyka
Moduł studzienki przeciwzalewowej z korpusem Controlfix (do przezbrojenia w wybrany zawór przeciwzalewowy: Pumpfix F, Staufix FKA lub Staufix SWA) / KESSEL
Wysoka odporność zbiornika studzienki (polietylen) na wrastające korzenie / KESSEL
Monolityczna studzienka przeciwzalewowa LW 1000 / KESSEL